Bilgi Bankası

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Genel

Evet, sitemizden aldığınız çoğu hizmet tek domain'e lisanslıdır. Bu alan adları dışında kullanım sağlamanız halinde ilgili sitede "Lisans Hatası" problemi ile karşılaşırsınız.

Sitemizdeki siparişlerinizi farklı bir kullanıcıya aktarabilirsiniz. Bunun için; Ürün ve Hizmetlerim > Hizmet Detayı > Transfer bölümüne girip hizmeti aktarmak istediğiniz kullanıcının mail adresini ve güvenlik için güncel parolanızı girmeniz gerekiyor. Daha sonra yıldızlı olarak alıcının adını görürsünüz. Alıcıya Mail ile onay bilgisi gider, alıcı buradan onay verdiği takdirde hizmet alıcının hesabına aktarılır.

Zip Yazılım'a Kredi/Banka Kartınızı kaydederek fatura ve sipariş ödemelerinizi tekrar kart bilgisi girmek zorunda kalmadan kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemi; Zip Panel > Hesap İşlemleri > Kayıtlı Kredi Kartları bölümüne giderek yapabilirsiniz. Ayrıca bir sipariş verirken de bu işlemi tek tıkla yapabilirsiniz. Kart bilgileriniz, firmamızda değil; Bankada saklanmaktadır.

Lisansınızı değiştirdiğinizde otomatik olarak eski Domaininizin lisansı düşer. Bu şekilde "Lisans Doğrulanmadı" hatası alırsınız ve sadece yeni alan adında kullanım sağlayabilirsiniz.

Kart bilgileriniz kesinlikle sistemimize kayıt edilmemektedir. Kart bilgileriniz "Sectigo 256Bit SSL sertifikası" koruması altında ödeme kuruluşuna iletilmektedir. Hızlı ödeme ve otomatik yenileme işlemleri için kartınızı kaydetmeyi tercih ettiğinizde, bunun için ödeme kuruluşundan özel bir jeton temin edilir ve tüm ödeme işlemleri bu jeton ile gerçekleştirilir.

Sipariş ödemelerinizi aşağıdaki biçimlerde yapabilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı
Havale / EFT
Hesap Bakiyesi
Anında Papara QR

Otomatik ödemeyi iki ödeme yöntemi ile aktive edebilirsiniz.

-Kredi / Banka Kartı
-Hesap Bakiyesi

1.Kredi Kartı ile otomatik ödeme için öncelikle Zip Panel üzerinden kredi/banka kartınızı sisteme kaydedip " Tüm faturalarım kredi kartım ile otomatik ödensin." seçimi yapmanız gerekmektedir. Eğer kısmi, örneğin sadece bir hizmetin otomatik ödenmesini istiyorsanız "Tüm faturalarım kredi kartım ile otomatik ödensin." butonunu pasif edip ilgili hizmetin detayından Genel Bilgilerin altında yer alan "Otomatik Yenile" butonunu aktif edebilirsiniz.

2. Hesap Bakiyesi ile otomatik için öncelikle ilgili işlem için yeterli bakiyeniz olduğundan emin olun. Bakiyenizi; Zip Panel > Finansal İşlemler > Hesap Bakiyesi adımına gidip yüklenecek tutarı yazarak yükleyebilirsiniz. Daha sonra aynı sekme üzerinden Son ödeme tarihi gelen faturalarımı kredimden otomatik öde. seçimini aktif edebilirsiniz.

Zip Panel'e giriş yapın.
Finansal İşlemler menüsüne gidin.
Hesap Bakiyesi alt menüsüne tıklayın.
Bakiye Yükle sekmesinden ilgili tutarı yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Bu işlem sonrası otomatik olarak fatura oluşacaktır. Faturanız ödendiğinde otomatik olarak bakiyeniz hesabınıza tanımlanabilir.

Zip Yazılım'ın resmi alan adları;

zip.net.tr
zipyazilim.com
zipyazılım.com
zipyazilim.net
zipyazilim.xyz
zpyzl.com
zipdemo.xyz

Lütfen bu alan adları dışındaki alan adları ile sitemize erişmeyin ve kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.

Bakiyeniz belli bir tutarın altına düştüğünde bilgi alabilirsiniz.

Bunun için Zip Panel'e giriş yapıp, finansal işlemler menüsündeki Bakiyem bölümüne giriş yapıp "Bakiye Uyarısı" bölümüne istediğiniz tutarı yazınız. Bakiyeniz bu tutarın altına düştüğünde otomatik olarak e-posta alacaksınız.

Zip Yazılım olarak, 5651 sayılı kanun gereği yer sağlayıcı olarak faaliyet göstermekteyiz.

5651 sayılı kanunun da belirttiği üzere, yer sağlayıcılar, barındırılan sitelerin içeriklerini kontrol etmekle yükümlü olmadığı gibi, aşağıda kanun maddesinden alıntılanan bir bölüm yer almaktadır:

"MADDE 8 – (1) İnternet ortamında yapılan ve içeriği aşağıdaki suçları oluşturduğu hususunda yeterli şüphe sebebi bulunan yayınlarla ilgili olarak erişimin engellenmesine karar verilir:
a) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan;
1) İntihara yönlendirme (madde 84),
2) Çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra),
3) Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),
4) Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),
5) Müstehcenlik (madde 226),
6) Fuhuş (madde 227),
7) Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228),suçları.
b) 25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar."

Yukarıda belirtilen suçlarla ilgili şikayetlerde yer sağlayıcılar web sitesinin erişimini kapatmakla yükümlüdür.

Phishing, SPAM, hack, saldırı gibi kullanımlar hizmetin kötüye kullanımı kapsamında değerlendirilmekte olup hizmet erişiminin kapatılması kaçınılmaz olmaktadır.

Telif hakkının ihlali gibi konularda telif sahibinin başvurması halinde bu uyarı site sahibine iletilmekte ve aksiyon alması istenmekte, aksiyon alınmaması halinde aksiyon alınana kadar site erişimi kapatılmaktadır.

Web sitelerinde burada belirtilen suçlar dışındaki suçlar için(dolandırıcılık da dahil olmak üzere) yer sağlayıcıların herhangi bir yasal yaptırım gücü bulunmamakta olup, bir web sitesinde yasa dışı faaliyet gösterildiğine hem karar verecek hem de yaptırım uygulayacak mercii yer sağlayıcılar olmamaktadır. Bu tip konularda web sitesinin sahibine yönelik yasal işlemler başlatılabilmesi için savcılığa başvurulması gerekmektedir.

Yer sağlayıcılar, bir siteye erişimi engelleyebilecek bir yetkiye ya da altyapıya sahip değillerdir. Yasa dışı olan bir web sitesinin erişimini bir yer sağlayıcı kapatacak olursa, site sahibinin web sitesini başka bir yer sağlayıcıya aktarması oldukça hızlı ve kolay bir işlem olduğu için, kısa sürede web sitesi tekrar çalışır hale gelebilecektir. Bu noktada yer sağlayıcı, yukarıda belirtilmiş suçlar dışında bir "dolandırıcılık" ya da "suç işlenmesi" kanısına varmış ve bir web sitesini kapatmış ise, hukuksuz şekilde bir iş yapmış olacağı için web sitesinin sahibi tarafından yasal olarak şikayet edilmesi riski ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla yer sağlayıcılar yukarıdaki suçlar dışında bir web sitesinde suç işlendiğinin muhakemesini yapacak ve kanaat getirecek bir yetkiye sahip değillerdir. Bu tip konularda, mahkeme kararı ile BTK tarafından erişim engellemesi uygulanmakta olup site sahibinin yer sağlayıcıyı değiştirmesi de bir çözüm olmamaktadır, yapılan erişim engellemesi internet operatörü olan erişim sağlayıcılar üzerinden yapılmaktadır. Dolayısıyla yukarıdaki suçlar dışındaki suçlar için iletişime geçilecek olan kanal yer sağlayıcı değil, savcılık kanalı olmalıdır.

E-postanıza bir sıfırlama bağlantısı gönderilmesini isteyerek şifreyi sıfırlayamazsanız, WordPress şifresini doğrudan veritabanından sıfırlayabilirsiniz.

Eğer bilginiz yoksa, Çözüm Merkezimize ulaşarak destek talep edebilirsiniz.

Web siteniz otomatik olarak Google, Yahoo veya Bing gibi arama motorlarına eklenmediğinden dolayı manuel olarak eklemeniz gerekiyor. Web sitenizi arama motorlarına ekleyebileceğiniz epeyce farklı yol vardır, bu nedenle web sitenizi Google'a nasıl ekleyeceğiniz konusunda arama motorlarında araştırma yapabilirsiniz.

Web siteniz, arama motorlarının ilk sayfalarında da görünmeyebilir. Web sitenizi arama sonuçlarında daha yüksek hale getirmek için arama motorları için web sitenizi optimize ettiğinizden emin olun.

Zip Yazılım'dan sipariş vermek için öncelikle www.zip.net.tr web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

Alan adı
Alan adı siparişleriniz için öncelikle sipariş vermek istediğiniz alan adını seçmeniz gerekmektedir. Seçim yaptıktan sonra sepete yönlendirileceksiniz, eğer Zip Yazılım'dan hosting hizmeti alıyorsanız Zip Panel > Ürün ve Hizmetlerim > Hizmeti Yönet bölümünden Nameserver adreslerinizi görebilir; sepetinizden NS Belirleme bölümünden bu NS Adreslerini yazabilirsiniz, eğer farklı bir firmada hosting veya sunucu hizmetiniz varsa ilgili firmadan NS adreslerinizi tahsis edip bilgilerinizi ilgili bölüme ekleyebilirsiniz. Eğer, daha sonra belirlemek veya domaini Park domain olarak saklamak isterseniz Nameserver bölümünde hiçbir değişiklik yapmamanız gerekmektedir. ns3.zipyazilim.com ve ns4.zipyazillim.com olarak bırakabilirsiniz. Siparişinizi takiben, ortalama 1 dakika içinde alan adınız aktif edilecektir.

Web ve/veya Bayi Hosting
Öncelikle, size uygun paketi belirlemeniz gerekmektedir. Yüksek fiyatlı hizmet her zaman sizin için en verimlisi olmayabilir. İhtiyacınızdaki hizmeti karşılayabilecek hosting'i tercih etmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır. Seçim yapıktan sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayıp sepetinize gidebilirsiniz. Daha sonra Hosting'e ait birincil veya varsayılan alan adını eklemeniz gerekmektedir. Siparişinizi gerekli opsiyonel ayarları kaydettikten sonra vermeniz halinde anında aktivasyonunuz yapılıyor olacaktır. (Reseller hosting ve sunucu hizmetlerinin teslimatı 10 dakikaya kadar uzayabilmektedir.)

Tasarım Hizmetleri
Tasarım hizmetleri için öncelikle isteğinizi tam olarak bilmeniz en önemlisidir. Tam olarak isteğinizi bilmeden sağlıklı bir sonuç alamazsınız. Tasarım fiyatları standart fiyatlardır ve talep ettiğiniz tasarıma göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Bunun için, sitemizde yer alan fiyatları tam olarak baz alarak hesaplama yapmayınız. Tasarım isteğinizi sepet adımında yazdıktan sonra Devam et butonu ile ödemenizi yapıp işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Tasarım hizmetleri ortalama 3-30 gün içinde tamamlanmaktadır.

Modül Hizmetleri
Sitemizde yer alan modülleri satın aldıktan sonra; otomatik olarak teslimatınız anında yapılmaktadır. Zip Panel > Ürün ve Hizmetlerim bölümünden Hizmeti Yönet butonuna tıklayıp "İndir" tuşu ile modülünüzü indirip web sitenizde kullanabilirsiniz.

Yazılım Hizmetleri
Yazılım hizmetleri de modül hizmetleri gibi; siparişiniz anında otomatik olarak hizmete açılmaktadır. Ayrıca, yazılım ürünleri sipariş verirken iletmiş olduğunuz alan adına lisanslanmakta olup; farklı bir alan adına kurulum gerçekleştirdiğinizde hata vererek İP adresi, site adı gibi tüm bilgileriniz tarafımıza ulaşmaktadır. Lisans alan adınızı değiştirerek farklı bir alan adında kullanabilirsiniz.

Web Hosting

Bütün Türkiye lokasyon Linux sunucularımızda, bütün siteler haftalık olarak yedeklenerek farklı bir sunucuya yedekler aktarılmaktadır.

Sunucudaki bütün sitelerin listesi her Cuma gecesi kaydedilir.
Her gece, bu listedeki sitelerin 7'de biri yedeklenerek farklı sunucuya taşınır. Cuma gününden sonra açılacak olan hesaplar, sonraki Cuma gününe kadar site listesine girmeyeceğinden yedeklenmez. Bu sisteme göre, bizden yedek talep ettiğinizde, bu yedek 1 hafta öncesi ile 1 gün öncesindeki aralıkta alınmış olacaktır.

Her hafta, yedek yenilendiğinde eski yedek silinir.
Her ne olursa olsun, belirli aralıklarla sitelerinizin yedeklerini kendiniz de almanız, olası veri kayıplarını engelleyecektir. Lütfen Tam yedek(Full backup) alırken, bu işlemi gece saatlerinde yapmaya özen gösteriniz. Zip Yazılım sitelerinizin yedeğini almakla yükümlü değildir.

Yine de, olası sorunları engellemek için belirli aralıklarla hesabınızın yedeklerini almayı ihmal etmeyiniz.

Açılımı File Transfer Protocol olan FTP’nin Türkçe karşılığı Dosya Transfer Protokolü’dür. İsminden de anlaşılabileceği gibi internete bağlı iki bilgisayar arasında dosya transferini sağlayan bir protokol ve bu işleme hizmet eden uygulamaya verilen isimdir. Örneğin bir web sitende yer alması istenen dosyalar sunuculara FTP üzerinden aktarılabilir.

FTP ilk geliştirilen internet protokollerinden biridir. FTP protokolü ile;
Bir başka bilgisayardan bir başka bilgisayara dosya aktarımı yapılırken, o bilgisayar ile etkileşimi aynı anda bağlantı kurulur.
Protokol ile sağlanan bir dizi komutlar yardımıyla iki bilgisayar arasında dosya alma/gönderme işlemleri yapılır.
FTP için Nelere İhtiyaç Vardır?
Bağlanacağımız bilgisayarın internet adresi,
Bağlanacağımız bilgisayarda dosyalara ulaşmak istediğimiz hesapla ilgili kullanıcı numarası, varsa şifresi,
İnternet erişimi olan, üzerinde FTP yazılımı bulunan bilgisayar
Bağlanacağımız bilgisayarda, FTP protokol komutlarını yorumlayacak çalışır durumda bir FTP servis programı yani FTP sitesi gereklidir.

FTP’nin Kullanımı
Genel kullanımı ftp şeklindedir. Bundan sonra, ilgili bilgisayara bağlanıldığında, kullanıcı numarası ve parola sorulur. Daha sonra da, o kullanıcının makinasına bağlanmış olunur. Bu şekilde, etkileşimli bir ortamda, bazı komutlar verilerek iki makina arasında dosya işlemleri, ayrıca bağlanılan makinada bazı temel dosya/disk işlemleri yapılabilir.

Web Üzerinden FTP Nasıl Yapılır?

Son zamanlardaki genel gidiş, tüm internet servislerine daha becerikli ve etkileşimli ortamlardan erişilmesi ve farklı servislerin etkileşimli olarak kullanılması şekilde kendini göstermektedir. Bu ortamlardan en popüleri WEB(World Wide Web)tir. FTP de dahil olmak üzere pek çok internet servisi ve ilave pek çok özellik bu ortamlar üzerinden kullanılabilir. Dolayısıyla, FTP yapmanın bir diğer yolu da, Web üzerinden FTP yapmaktır. Bu yöntem kullanım açısından daha kolaydır. Binary bir dosyayı, yanlışlıkla, standart FTP programları ile kolayca ASCII modunda almanız mümkündür. Bu gibi sakıncalar Web üzerinden yapılan FTP’lerde ortadan kalkmaktadır. Ayrıca, Bookmark ve cache gibi faydalı özelliklerinden dolayı da bu ortamların sağladıkları bazı kolaylıklar vardır.

Çoğu Web istemcisinin sağladığı grafik ara birim özelliğini de unutmamak gerekir. Böylelikle, söz gelimi standart resim formatlarında olan bir resim dosyasını aldığınız anda görüntüyü ekrana da gönderebilirsiniz.

FTP Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
EXE, .ZIP vb gibi dosyaları BINARY modunda transfer ediniz. FTP’de genellikle varsayılan aktarım biçimi ASCII dir.
Anonymous FTP’de, bir directory içine girdiğinizde, genellikle, oradaki dosyaların isim, byte olarak büyüklük, tarih ve içeriğini belirten kısa açıklama satırlarının olduğu ‘readme’ dosyaları (bazen de INDEX dosyaları) vardır. Öncelikle bu ASCII dosyaları alıp okumak size çok yardımcı olacaktır.

Anonymous FTP’de, şifre olarak lütfen e-mail adresinizi doğru olarak girin. Bazı FTP merkezleri, e-mail adresinin uygunsuz girilmesi durumunda FTP yapmanıza izin vermemektedir.

Unix’te küçük/büyük harf ayrımı olduğunu her zaman akılda bulundurun. Özellikle, aktaracağınız dosyaların isimlerini tam yazın ve küçük/büyük harf ayrımlarına dikkat edip aynısını yazınız.

Zip Yazılım'da, her sunucuya ayırt edilebilmesi adına gezegen ismi verilmektedir.
Sunucunuzun hangi gezegen olduğunu, Hizmet detayından görüntüleyebilirsiniz. Hizmet detayında gezegen adı yer almıyorsa bize ulaşmanız yeterlidir.

Mars Sunucusu
ns1.zipyazilim.com
ns2.zipyazilim.com

Merkür Sunucusu
ns3.zipyazilim.com
ns4.zipyazilim.com

Venüs Sunucusu
ns5.zipyazilim.com
ns6.zipyazilim.com

Dünya Sunucusu
ns7.zipyazilim.com
ns8.zipyazilim.com

Jüpiter Sunucusu
ns9.zipyazilim.com
ns10.zipyazilim.com

Satürn Sunucusu
ns11.zipyazilim.com
ns12.zipyazilim.com

Uranüs Sunucusu
ns13.zipyazilim.com
ns14.zipyazilim.com

Neptün Sunucusu
vip1.zipyazilim.com
vip2.zipyazilim.com

Ne yazık ki böyle bir şansınız bulunmamaktadır. Bunun yerine, web hosting ve reseller hosting hizmetlerinde 3 gün geri ödeme garantisi sunarak memnun kalmazsanız paranızı geri alabilmenizi sağlıyoruz. Bu uygulamanın amacı, hizmetlerimizden sizlerin memnun kalmanızı sağlamaktır. Deneme hesabı sunmamamızın sebebi ise, hizmetin kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilip sunucuya zarar verilmeye çalışılmasıdır.
Alan adı-VDS-lisans vb.. hizmetlerimizde geri ödeme bulunmamaktadır.

Alan adı nameserver değişikliği yapıldığında veya sitenizin IP adresi değiştiğinde, çoğu zaman DNS önbelleği yüzünden başka cihazlarda açılan site sizin cihazınızda açılmaz. Bunun sebebi, sizin bu siteye önceden giriş yapmış olmanızdır, sitenin DNS bilgileri bilgisayarınızın DNS önbelleğine kaydedilir ve bir daha girmek istediğinizde DNS çözümlemesi yapılmadan önbellekten alınan bilgi doğrultusunda bilgisayarınız siteyi açmaya çalışır. Bu gibi durumlarda, DNS önbelleğinin temizlenmesi çoğu zaman bir çözümdür.
DNS Önbelleğini nasıl temizleriz?


Windows 8 - Windows 10
Win+X tuşları ile WinX Menü'yü açınız.
Komut İstemi bağlantısına sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini seçiniz.
ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basınız.
ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basınız.
ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basınız.
Eğer işlem başarılıysa aşağıdaki mesajı alırsınız:
Windows IP configuration successfully flushed the DNS Resolver Cache.

Windows 7
Başlat butonuna tıklayın.
Arama bölümüne cmd yazın.
Komut İstemi bağlantısına sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini seçiniz.
ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basınız.
ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basınız.
ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basınız.
Eğer işlem başarılıysa aşağıdaki mesajı alırsınız:
Windows IP configuration successfully flushed the DNS Resolver Cache.

Windows XP, 2000 veya Vista
Başlat butonuna tıklayın.
Çalıştır bağlantısına tıklayın.(Eğer Çalıştır bağlantısını göremiyorsanız arama kutusuna run yazınız.)
Açılan kutucuğa ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basınız.
ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basınız.
ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basınız.

MacOS 10.7 and 10.8
Uygulamalar'a tıklayın.
Araçlar'a tıklayın.
Terminal uygulamasına çift tıklayın.
sudo killall -HUP mDNSResponder yazıp entera basın.
Uyarı: Bu komutu kullanabilmek için bilgisayarın Yönetici şifresini bilmeniz gerekmektedir.

MacOS 10.5 and 10.6
Uygulamalar'a tıklayın.
Araçlar'a tıklayın.
Terminal uygulamasına çift tıklayın.
sudo dscacheutil -flushcache yazıp entera basın.

Eğer alan adınızın nameserver ayarlarının doğruluğundan eminseniz ve bu işlemlere rağmen sitenize ulaşılamıyorsa, bunun sebebi bilgisayarınızdaki ayarlı DNS sunucularınızın(çoğunlukla TTNet veya OpenDNS) DNS önbelleğidir, bu durumda ne yazık ki beklemekten başka çare bulunmamaktadır.

Evet, alan adı hizmetiniz farklı bir firmada olsa da Zip Yazılım'dan Hosting siparişi verebilirsiniz. Alan adınızın yayınını Zip Yazılım'daki hosting'den vermek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

Alan adınızı Zip Yazılım'a transfer edebilirsiniz.

Bu yöntemde alan adınız firmamıza taşınır, bir yıl ücretsiz olarak yenilenir. Alan adınız ve hosting hizmetiniz Zip Yazılım'da devam eder.

Alan adınızı Nameserver'larımıza yönlendirebilirsiniz.

Alan adınızı size iletilen ns ile başlayan Nameserver'lara yönlendirebilirsiniz. Bu şekilde alan adınız karşı firmada kalmaya devam eder, Hosting hizmetiniz Zip Yazılım'da sürdürülür.

Bayi Hosting

Resellerde Özel Nameserver, WHM Özel Nameserver oluşturmak için yapmanız gerekenler;

1. Alan adınız için sunucu IP Adresine A Kaydı oluşturmak ve oluşturacağınız NS'lere yönlendirmek.( Örneğin ns1 ve ns2 için 185.171.90.167 IP Adresini kayıt etmek)

2. WHM üzerinde "Basic WebHost Manager" alanına giriş yapmak.

3. Explicitly Set the Nameservers butonunu işaretlemek ve açılan kısımdaki kutucuklara istediğiniz nameserverleri girmek (örn. ns1.domain.com ns2.domain.com)

4. Son olarak WHM üzerinde DNS Bölgesi Düzenle kısmına gelip ilgili domaini seçip A ve NS kayıtlarını aşağıdaki gibi doldurmanız gerekmekte.

Kiralamış olduğunuz web alanını başka sitelere de kullandırabilmenizi (veya satabilmenizi) sağlayan web hosting türüdür. Hem windows hem de unix serverlar reseller hosting için uygundur.

Zip Yazılım'dan bir reseller hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi web hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor

WHM’ye giriş yapınız
alanadiniz.com:2087 adresinden WHM kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Hosting hesabı silme işlemleri
WHM’de Account Functions sekmesinde Terminate Accounts bağlantısına tıklayarak hesap silme işlemlerinin gerçekleştirileceği sayfaya gidiniz. Silmek istediğiniz hosting hizmetinizin yanında bulunan Remove butonuna tıklayınız.

Eğer silmek istediğiniz hesap doğruysa ve silmek istediğinizden eminseniz, “Yes, remove this account” butonuna tıklayarak silme işleminin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

Hosting silme işleminin gerçekleştiğine dair uyarı ile karşılaşacaksınız.

E-Posta

Zip Yazılım'da iki adet Mail hizmeti bulunur.

1. Kurumsal E-Posta
Bu e-posta hizmeti, uygun fiyatlı bir hizmettir. Bu hizmete kayıt olduktan sonra yüzlerce hizmeti ücretsiz olarak alabilirsiniz. Sitenize özel info@example.com e-posta alabilir, e-postalarınızı görüp yanıt yazabilir, görev oluşturabilir, otomatik görevler veya zamanlayıcılar oluşturabilirsiniz.

2. Toplu E-Posta - Zipmail
Bu e-posta hizmeti, uygun fiyatlı bir hizmettir. Bu hizmete kayıt olduktan sonra şablonlar oluşturup, müşterilerinize toplu e-posta oluşturabilirsiniz ve raporları görüntüleyebilirsiniz.

HTML E-Posta şablonunuzu Toplu Mail yönetim paneliniz üzerinden kolayca oluşturabilirsiniz. Bu sistem üzerinden Sürükle Bırak yöntemi ile HTML şablonunuzu oluşturabilir ve müşterilerinize gönderim yapabilirsiniz.

Bunun yerine, Sürükle üyeliği alıp; Sürükle üzerinden daha profesyonel sürükle-bırak şablonlar oluşturarak HTML Kodunu sitenize girip kullanım sağlayabilirsiniz.

mail.zipyazilim.com linki üzerinden Toplu e-posta yönetim panelinize giriş yaptıktan sonra Sol menüden "Kampanya oluştur" üzerinden e-postaları ekleyerek kampanyayı oluşturun. Daha sonra şablonu oluşturarak e-postanızı gönderebilirsiniz.