logo
. . .

Firmanız için en uygun alan adını bulun.

Firmanız için en uygun alan adını, Zip Yazılım'da bulun ve uygun fiyata tescilleyin.

En İyi Alan Adını Bulmak İçin Birkaç İpucu

Bu özellikler, tüm barındırma planlarımızda, geleceğe yönelik arayüzler olmadan ekip odaklı metodolojilerimizde standart olarak gelir. Açık kaynaklı hızlı niş pazarlar aracılığıyla zorunlulukları dinamik olarak genişletin.

Unutulmaz kılın

Sezgisel kontrol panelimiz, tüm Zip Yazılım ürünlerinize kolayca yönetici erişimi sağlar.

Popüler anahtar kelimeleri seçin

Tecrübenizi optimize etmek için en popüler ve jenerik kelimeleri seçin.

Hedef kitlenizi tanıyın

Bir sürü belgeyi incelemeye gerek yok. WordPress, Joomla! Gibi web uygulamalarını kurmanız yeterlidir..

Daha az ama daha iyi

Birden çok veri merkezi konumu, yedekli soğutma, acil durum jeneratörleri ve izleme ile.

Gizliliğini Koru

SSD'ler ile web siteniz, önbelleğe alma ve veritabanı sorgularınız hesaplamalarımıza göre daha hızlıdır.

İlk olmak için hızlı ol

Uzman ekibimiz için hiçbir soru çok basit veya çok karmaşık değildir. Sinerjik olarak sinerji yaratın..

7/24 Uzman Destek Ekibiyle Destek Hizmeti

Uzman destek ekibimiz, 7 gün 24 saat; bir çok kanaldan size destek sunmaktadır. Formaliteden değil, gerçekten 7/24 hizmet sunulmakta olup; gece saatlerindeki mesajlarınıza dahi ortalama 3-5 dakika içinde dönüş yapılmaktadır.

server room

Sıkça Sorulan Sorular

Buradaki soruları okuyabilirsiniz, eğer aklınızda hala bir problem varsa bize ulaşabilirsiniz.

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır. Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.

Domain satın alma işlemi sonrası ücret iadesi yapılamamaktadır. Bu nedenle alan adınızı satın almadan önce siparişinizi dikkatlice kontrol ediniz ve ödeme işlemi esnasında onaylamanız gereken alan adı sözleşmemizi mutlaka okuyunuz.

Domain transferi, tescil edilmiş alan adının farklı bir kullanıcıya ya da firmaya taşınması işlemidir. Domain transferi, için transfer ve dış transfer olarak ikiye ayrılmaktadır. İç transfer, alan adının kayıtlı bulunduğu firma içinde farklı bir kullanıcıya/hesaba taşınmasıdır. Dış transfer, kayıtlı alan adının farklı bir domain kayıt firmasına taşınmasıdır.

Alan adı tescil ederek kişisel blog sayfası, e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi ya da özel web projelerinize başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca bireysel projelerinize ya da işletmenize özel e-posta hesapları oluşturarak kurumsal kimlik çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. Domain tescil etmek özellikle işletmelerin kurumsal kimlik çalışmalarına değer katar. Kartvizit bilgilerinize hotmail, gmail gibi ücretsiz e-posta adresleri yazmaktasa, firma adınızın yer aldığı bir alan adı ile e-posta hesabı oluşturmanız firma imajınızı güçlendirir.