logo
. . .

Alan Adını hemen kaydet.

Alan adınızı kaydedin, hemen aktif edelim..

.com, .net, .org, .us, .biz, or .info gibi tüm alan adlarını destekliyoruz.

Alan adınızla alacağınız 10 ÜCRETSİZ Hizmet

Küresel ilişkileri, gerçek zamanlı stratejik tema alanlarını benzersiz bir şekilde teşvik edin. İşbirlikçi eylem öğeleri ve pazar konumlandırma e-pazarları.

 • Ücretsiz Türkçe destek
 • Ücretsiz kullanıcı dostu müşteri paneli
 • Ücretsiz WHOİS Gizleme
 • Ücretsiz WHOİS düzenleme
 • Ücretsiz kurumsal e-posta
 • Ücretsiz Yönlendirme ile asıl siteye yönlendirin
 • Ücretsiz Nameserver yönetimi
 • Ücretsiz özel NS adresi ekleme
 • Ücretsiz Firma içi veya Farklı firmaya yönlendirme
 • Ücretsiz Transfer Kilidi özelliği

Ücretsiz olarak hızlıca transfer edin.

İhtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, bu 4 basit adımı, dünya çapındaki ürünlerle proaktif olarak ortaklıklar halinde gerçekleştirin.

 • 1.Aktarmak istediğiniz alan adını girin.
 • 2.Satın alma işlemine devam edin.
 • 3.Transfer kodunu girin.
 • 4.Transferi onaylayın.

7/24 Uzman Destek Ekibiyle Destek Hizmeti

Uzman destek ekibimiz, 7 gün 24 saat; bir çok kanaldan size destek sunmaktadır. Formaliteden değil, gerçekten 7/24 hizmet sunulmakta olup; gece saatlerindeki mesajlarınıza dahi ortalama 3-5 dakika içinde dönüş yapılmaktadır.

server room

Sıkça Sorulan Sorular

Buradaki soruları okuyabilirsiniz, eğer aklınızda hala bir problem varsa bize ulaşabilirsiniz.

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır. Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.

Fiyatlarımız doğrudur, ancak premium domainler bulunmaktadır. Sistemimiz bu domainlerin algılanması konusunda düzenlenmektedir ancak bazen premium domainlerin premium olduğu algılanmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda Zip Yazılım'ın siparişinizi iptal ederek paranızı ödeme yaptığınız kart/hesaba iade etme hakkı vardır.

Domain transferi, tescil edilmiş alan adının farklı bir kullanıcıya ya da firmaya taşınması işlemidir. Domain transferi, için transfer ve dış transfer olarak ikiye ayrılmaktadır. İç transfer, alan adının kayıtlı bulunduğu firma içinde farklı bir kullanıcıya/hesaba taşınmasıdır. Dış transfer, kayıtlı alan adının farklı bir domain kayıt firmasına taşınmasıdır.

Alan adı tescil ederek kişisel blog sayfası, e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi ya da özel web projelerinize başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca bireysel projelerinize ya da işletmenize özel e-posta hesapları oluşturarak kurumsal kimlik çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. Domain tescil etmek özellikle işletmelerin kurumsal kimlik çalışmalarına değer katar. Kartvizit bilgilerinize hotmail, gmail gibi ücretsiz e-posta adresleri yazmaktasa, firma adınızın yer aldığı bir alan adı ile e-posta hesabı oluşturmanız firma imajınızı güçlendirir.